Звіт керівника закладу

| Конструктор сайтів - uCoz

24 травня 2018 р

Відповідно до Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 778 (зі змінами), Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 (зі змінами), Положення про позашкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 № 433 (зі змінами), наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178 «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», доручення голови Київської обласної державної адміністрації від 01.04.2005 № 14-1, на виконання наказу головного управління освіти і науки Київської облдержадміністрації від 06.05.2005 № 142 «Про порядок звітування керівників освітніх закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю» , наказу управління освіти, молоді та спорту Баришівської РДА від 08 травня 2018 року № 164 та з метою утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у закладах освіти, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, дотримання вимог законодавства в частині законності збору благодійних і спонсорських внесків,

Колектив ДНЗ (ясла-садок) « Лісова казка» у 2017-2018 навчальному році намагався активно працювати за всіма напрямками своєї діяльності , особлива увага приділялася створенню у навчальному закладі належних умов для забезпечення якісної освіти.

На даний час у закладі налічується 20 вихованців від 2до 6 років. Заклад має п’ятиденний робочий тиждень з 8.00. до 17.00. Педагогічними працівниками, медичним та обслуговуючим персоналом дошкільний заклад укомплектований. Дошкільний заклад має необхідні умови для вирішення загально - освітніх, фізкультурно-оздоровчих заходів, група оснащена іграшками згідно типового переліку, постійно оновлюється розвивальне-ігрове середовище. У порівнянні з минулими трьома роками кількість дітей по мережі збільшилося. В ДНЗ вживаються заходи щодо охоплення навчанням дітей 5-річного віку, - так перед початком навчального року проводиться облік дітей дошкільного віку по селу із зазначенням форми здобуття освіти дітьми 5-річного віку – майже усі діти відвідують дошкільний навчальний заклад.

Система роботи в дошкільному навчальному закладі базувалася таким чином, щоб створити належні умови для розвитку та навчання вихованців та підвищення професійної майстерності педагогічного працівника. У 2017-2018 н. р. робота в закладі була сконцентрована навколо пріоритетних завдань колективу:

-продовжувати роботу по вихованню у дітей екологічної культури шляхом використання природознавчих народних традицій.

-формування національної свідомості та патріотизму дітей в різних сферах діяльності програми розвитку дитини «Українське дошкілля».

- поглиблення роботи з громадянського виховання.

Протягом навчального року колектив закладу створював умови для забезпечення гармонійного та всебічного розвитку дошкільників на основі удосконалення ігрового розвивального життєвого простору в ДНЗ, сприятливого для закладання основ компетентності, соціальної, емоційної зрілості, розвитку зачатків активної за формою та моральної за змістом позиції. Колектив працював над завданнями перспективності і наступності у роботі ДНЗ та початкової ланки загальноосвітнього навчального закладу, батьківської громадськості з метою забезпечення психологічної, мотиваційної та інтелектуальної готовності дітей до навчання в школі.

Педагогічні ради проводились на базі ДНЗ (ясла-садок) « Золотий ключик», де були присутні завідувач ДНЗ або вихователь закладу.

У квітні 2018 року вихователь ДНЗ Приходько Г.В. пройшла атестацію на базі управління освіти, молоді та сортпу Баришівської РДА , де їй було присвоєно кваліфікаційну категорію « спеціаліст вищої категорії».

Діяльність дошкільного навчального закладу здійснюється відповідно до вимог Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства» та інших нормативно-правових актів. Зміст освітньої роботи в ДНЗ в 2017/2018 навчальному році відповідав основним концептуальним положенням Базового компонента дошкільної освіти, яким визначено вимоги до рівня освіченості, розвиненості й вихованості дитини 6- 7 років перед її вступом до школи. Реалізацію Базового компонента дошкільної освіти забезпечували освітні програми та навчально-методична література, що затверджені або рекомендовані Міністерством освіти і науки України, а саме комплексні освітні програми: «Впевнений старт», програма розвитку дітей старшого дошкільного віку (авт. кол.: Андрієтті О. О., Голубович О. П. та ін.) та «Українське дошкілля», програма розвитку дитини дошкільного віку (авт. кол.: Білан О. І., Возна Л. М., Максименко О. Л. та ін.) та парціальна освітня програма: «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років (авт. Лохвицька Л. В.).

Колектив ДНЗ спрямовував свою діяльність на формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості, починаючи з 3-річного віку дитини і завершуючи її вступом до школи. При цьому особливу увагу приділяли таким пріоритетним напрямам освітньої роботи: забезпечення наступності в реалізації завдань духовного, патріотичного, трудового виховання між дошкільною і початковою ланками освіти. Просвітницька робота з сім’ями вихованців проводилась у різних формах співпраці з ними (батьківські збори, бесіди , інформаційні стенди) і передбачала ознайомлення батьків із віковими особливостями психолого-фізіологічного розвитку дітей та специфікою освітнього процесу в дошкільному навчальному закладі.

Протягом навчального року значну увагу приділяли педпрацівники формуванню навичок здорового способу життя дітей, систематизовано комплекс оздоровчих заходів.

РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ЩОДО ЗМІЦНЕННЯ

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧОНОЇ БАЗИ

Протягом 2017-2018 н.р. значна увага приділялась збереженню та зміцненню матеріальної бази, благоустрою території, вживалися заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази ДНЗ, для чого були залучені фінансування спонсорів та батьківська допомога.

Під час ремонтних робіт 2017 року за кошти спонсора на суму 18.600 грн. було закуплено дитячі шпалери, утеплено підлогу та постелено лінолеум у кімнаті для занять, частково замінено іграшки та термоси для підвезення харчування , придбано тюлі, замовлялися різнокольорові столи для дітей, столи до їдальні. Були придбані атрибути для спортивних осередків в групі, оновлені атрибути для рухливих ігор.

За батьківські кошти ( 2.747 грн.) було закуплено фарби для фарбування стін у ігровій та класній кімнаті. Також зусиллями батьків було відремонтовано східці до входу в заклад. Частково фінансування ремонту східців провів голова сільської ради Ромась В.М.

У листопаді 2017 року з державної субвенції було придбано дитячі меблі : кухня, медичний та м’які куточки, перукарня, нова постільна білизна, ковдри, подушки – на загальну суму 19.993 грн.

За кошти колективу ( 250 грн.) відновлено стартери для люмінесцентних ламп. Ремонт пральної машини та насосної станції в жовтні 2017 року було здійснено спонсорськими коштами 1.900 грн.

На протязі року за батьківські кошти (200 грн. на місяць) закупляються всі необхідні миючі та дезінфікуючі засоби .

Наш заклад підтримав всеукраїнську акцію « Посади своє дерево». У квітні 2018 року лісництво села Дернівка виділило садженці туї для посадки їх на території закладу. Дітвора з задоволенням допомагала у висадці дерев. Також розбиті нові клумби та заседжено новими гарними квітами , які подарувала наш спонсор Вишимірська І.Г.

Розпочалася підготовка до нового ремонту 2018 року. Знову ж таки спонсор прийшла на допомогу. Інна Георгієвна забезпечила фарбами,щітками, розчинниками для фарб, водоемульсією, робочим інвентарем двірника, миючими засобами, посудом, маємо нові чашки, ложки, виделки, коврики до туалету, плівку на кухонні столи тощо подарувала тріммер цензовий для косіння трави на території закладу.

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Керуючись санітарними правилами для дошкільних навчальних закладів було проведено аналіз захворюваності дітей за 2017 - 2018 навчальний рік. Для зниження захворюваності колективом ведеться клопітка робота, зокрема це:

1. Організація роз’яснювальної роботи з дітьми та батьками профілактики захворювань.

2. Систематичне щеплення дітей.

3. Дотримання вимог санітарії.

4. Здійснення загартування вихованців.

5. Організація фізичного виховання.

6. Чітке дотримання режиму.

7. Взаємодія медсестри дошкільного закладу з дитячою поліклінікою.

Турбота про фізичне здоров’я та безпеку життєдіяльності дітей завжди була і залишається одним із головних завдань педагогічної роботи. Колектив постійно дбає про збереження та зміцнення здоров’я вихованців, організація харчування та медичного обслуговування забезпечується на належному рівні, з листопада 2012 року в закладі на 0,25 тарифної ставки по сумісництву працює медична сестра Івченко Н.В. , яка веде відповідну документацію , слідкує за дотриманням виконання норм харчування, систематично відвідує та оглядає дітей, слідкує за щепленням дітей, питним режимом ( заклад забезпечується чистою, якісною питною водою - придбано кулер, який замінюється по необхідності та є відповідний сертифікат.)

Організація харчування

Організація харчування дітей в дошкільному навчальному закладі проходить шляхом підвезення сніданків, обідів, та полуденку від ДНЗ

« Золотий ключик» в зв’язку з тим , що в нашому закладі відсутній харчоблок. Це дає певні недоліки роботі закладу, але харчування відбувається на високому рівні , страви підвозяться тричі на день, завжди з дотриманням температурного режиму та смаковими якостями.

Дякуючи голові сільської ради Ромасю В.М. та рішенню сесії від 22 грудня 2017 року № 200 вартість за харчування вихованців з 01.01.2018 року становить з розрахунку вартості однієї дитини у сумі 30 грн. 00 коп. в день (в т.ч. 20 грн. 00 коп. (60%) – за рахунок субвенцій сільської ради та 10 грн.00 коп. (40 %) – батьківська плата на одну дитину). Грошові норми виконуються на сто відсотків . Пільгові категорії дітей вартість харчування становить: малозабезпечені сім’ї 100% за рахунок сільської ради, багатодітні сім’ї 50% за рахунок сільської ради.

Умови для проведення харчування в дошкільному закладі задовільні. У закладі є невелика їдальня , гаряча ( бойлер) та холодна вода, необхідний посуд. режиму. Придбано необхідна кількість миючих, дезінфікуючих засобів та за рахунок батьківських коштів. Харчування в дошкільний заклад завозиться своєчасно , меню затверджене районною СЕС. З метою забезпечення збалансованого різноманітного харчування складається двотижневе перспективне меню. Діти отримують різноманітне харчування. .

ПІДСУМКИ

У своїй діяльності педагогічний колектив намагається залучати до співпраці батьків та громадські організації. Але на сьогодні фасад , сарай та огорожа закладу мають плачевний вигляд і надіємось також на подальшу співпрацю спонсорів, сільської ради та батьків, щоб разом ми змогли відновити зовнішній вигляд ДНЗ.

Підводячи підсумки минулого навчального року можна стверджувати, що робота з дітьми велась систематично, цілеспрямовано, комплексно, з урахуванням вікових можливостей дітей та відповідно вимог Базової програми.

Роботу педагогічного колективу за 2017-2018 навчальний рік можна оцінити як задовільну. Звертаючи увагу на це, робота колективу дошкільного навчального закладу у наступному навчальному році буде спрямована на: індивідуалізацію освітнього процесу; підсилення тенденції особистісно орієнтованої, гуманістичної моделі виховання; соціалізацію дошкільників; удосконалення роботи педагогічного колективу з оптимізації шляхів взаємодії з родиною вихованців. Це допоможе педагогам забезпечувати умови для росту життєвої компетенції дитини у відповідності з вимогами Програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Українське дошкілля».

Успішне управління навчальним закладом та діяльністю його залежить від співпраці з колективом ,правильної організації керівником роботи дошкільного навчального закладу, вимагає оперативності в розв׳язанні багатьох питань, творчого підходу до реалізації різноманітних завдань, які поставлені перед сучасним дошкільним закладом. Мета раціональної організації праці завідувача – підвищити її результативність, а досягти цієї мети можливо тільки за умови раціонального використання часу .

Я дуже вдячна нашим спонсорам, голові сільської ради, всім небайдужим батькам, колективу ,за відданість, розуміння, допомогу та співпрацю. Надіюсь , що разом з Вами ми зможемо досягти високого рівня, вирішити всі побутові проблеми та питання щодо розвитку ДНЗ (ясла-садок) « Лісова казка».

Кiлькiсть переглядiв: 249

Коментарi